Oktoberfest rezerwacja stołów

Oktoberfest, rezerwacja stołów. Tradycja najbardziej znanego monachijskiego Oktoberfest - święto piwa, sięga 200 lat. Po raz pierwszy odbył się 17 pezdziernika 1810 roku. Z okazji ślubu następcy tronu Ludwika i księżniczki Therese, bankier i major Andreas Michael Dall'Armi zorganizował przed murami miasta Monachium wielki wyścig konny. Od tego wydarzenia miejsce to nazwano Theresenwiese. Mieszkańcom Monachium tak bardzo spodobał się pomysł wyścigów konnych, ze dwór królewski postanowił kolejnego roku dokładnie tegosamego dnia powtórzyć wyścigi konne. Tak rozpoczęła się tradycja Oktoberfest.

Oktoberfest w Monachium, odbywa się co roku na Theresienwiese. Jest największym na świecie festiwalen ludowym i przyciąga corocznie ponad 6 mln odwiedzających z całego świata. Na monachijski Oktoberfest jest zawsze przygotowywane specjalne piwo, które charakteryzuje się większą zawartośćią alkoholu. Powierzchnia  na której odbywa się Oktoberfest wynosi 31 hektarów. Pomimo tego czasem zdarza się iż z nadmiaru gośći namioty są wczśniej zamykane.

W centrum uwagi znajdują się namioty piwne z muzyką bawarską na żywo. Oprócz namiotów piwnych, znajdziemy na Oktoberfest liczne małe sklepiki i budki z jedzeniem głównie bawarskim. Fantstyczna atmosfera i atrakcje dla calej rodziny przyciągają nie tylko miłośników piwa.

Szczególną atrakcją na Oktoberfest w Monachium jest przejazd gospodarzy namiotów piwnych, który reprezentuje tradycyjne i oficjalne otwarcie festiwalu. Dzisiaj, główną postacią otwierającą Oktoberfest jest burmistrz Monachium. Parada pięknie udekorowanych bryczek reprezętujących obene na festynie browary monachijskie i ich  gospodarzy. Kolejną atrakcją, jest otwarcie pierwszej beczki z piwem. Honory te czyni burmistrz Monachium w jednym z głównych namiotów piwnych. Następnie zostaje oddane dwanaćcie strzałów w powietrze, aby inni gospdarze wiedzieli iż Oktoberfest jest oficjalnie otwarty.

Wśród gości można również spotkać wiele gwiazd odwiedzających Oktoberfest. Oktoberfest jest to czas zabawy i poznawania innej kultury i tradycji, która w tym rejonie jest szczególnie pielęgnowana.

Każdy powinien choć raz w życiu przeżyć atmosferę tych tradycyjnych bawarskich szaleństw i zasmakować przygotowanego specjalnie na tą okazje piwa z monachijskich browarów.

Oferta wycieczki do Bawarii na Oktoberfest

Oferta: 4-dniowa wycieczka do Bawarii, Monachium na Oktoberfest - święto piwa.
(Nasze oferty skierowane są ​​tylko i wyłącznie do firm turystycznych i eventowych)


Browar Augustiner

Browar Augustiner założony w 1328 roku jest najstarszym w mieście Monachium. Jego  korzenie pochodzą z  Klasztoru Augustynów w Neuhauser Gasse. Już wtedy klasztor posiadał swoją małą produkcję trunku, która była bardzo popularna wśród tubylców. W 19 wieku w trakcie prywatyzacji, browar przeniósł się najpierw na Neuhauser Straße 27, gdzie do dziś znajduje się popularna restauracja Augustiner. Później browar przeniesiony został na Landsberger Strasse, gdzie jego siedziba znajduje się do dziś. Piwnica Augustiner zachęca do odwiedzin nie tylko smakoczy piwa, którym można się delektować w tamtejszych ogródkach piwnych, lecz również chatnych do skosztowania tradycyjnej bawarskiej kuchni. Augustiner jako jedyny browar w Monachium rozlewa piwo do małych butelek, co stało się znakiem rozpoznawczym tej marki.

Na Oktoberfest przygotowywane jest specjalne piwo o mocy 6% zawartości alkoholu, które można skosztować w dużym namiocie Augustiner i w namiocie Fischer Vroni. Browar ten jako jedyny używa drewnianych beczek do przechowywania piwa, są to tz: jelenie do przechowywania.

Browar Hofbräu

Browar Hofbräu został założony w 1589 roku przez Wilehlma V. Jego pierwotna siedziba znajdowała się na tak zwanym  Platzl Hofbräuhaus, który dziś jest bardzo popularna gospoda bawarska, która jest również jedną z głównych atrakcji turystycznych Monachium. W 19 Wieku browar został przeniesiony na Wiener Strasse, gdzie dziś jest również piekna restauracja Hofbräukeller z jednym z najpiękniejszych ogródków piwnych w Monachium. Od około  30 lat, browar znajduje się w Monachium-Riem.

Piwo przygotowane na oktoberfest posiada zawartość alkoholu w wysokości  6,3%, dzięki czemu jest najmocniejszym piwem serwowanym wyłącznie w namiocie Hofbräu.

Browar Paulaner

Browar Paulaner: Od 1634 roku w klasztorze zakonu Paulinów na ulicy Neuhauser Strasse, warzone jest piwo Paulaner. Jest to najmłodszy browar w Monachium. Na początku, piwo podawane było tylko w święta. Siedziba browaru znajduje się dziś na Nockherberg. Piwo Paulaner serwowane podczas Oktoberfest zawiera 6% alkoholu i podawane jest w następujących namiotach: Winzerer Fähndl, Armbrustschützen-Zelt i w  Käferzelt. Piwo Paulaner jasne, można również kupić w namiocie Nymphenburg gdzie głównie serwowane jest wino i szampan.

Oferty hoteli i noclegów na Oktoberfest w Monachium

.

Oktoberfest to święto piwa w Bawarii. Tanie hotele i noclegi dla grup, oferty wyjazdów, wycieczki i podróże grupowe, rezerwacja namiotów i stołów na Oktoberfest, eventy, imprezy firmowe, zwiedzanie, namioty, browary

 
Eventy Incentives Targi Konferencje Seminary Hotele Nocegi