Zugspitzplatt

300 metrów poniżej szczytu Zugspitze leży lodowiec Zugspitze-Gletscher, którego lodowa powierzchnia również latem jest bardzo interesująca. Znajduje sie tutaj restauracja Sonnalpin z tarasem słonecznym i leżakami a także nasza najnowsza wizualna i kulinarna atrakcja – ogród lodowy, w którym szef kuchni Akram w swoich specjalnych pokazach kulinarnych przygotowuje dla Państwa przysmaki kuchni euro-azjatyckiej.

Na Zugspitzplatt mogą Państwo dotrzec w kilka sposobów, kontemplując szeroką perspektywe otaczających gór. Można skorzystać z kilku szlaków wokól restauracji SonnAlpin, które przystosowane są zarówno dla rodzin z dziećmi jak i osób starszych.

Umieszczone tam ławki zachęcaję do odpoczynku, a najwyżej położony kościół Niemiec, który poświęcony został przez papieża Benedykta XVI, jest również wart zwiedzenia.

Interesujący jest także szlak wiodący wokół lodowca (dostępny sezonowo), który po półgodzinnym marszu doprowadzi Państwa do platformy widokowej „Windloch” – widok na Ehrwald i otaczające szczyty jest spektakularny.

 

 
Eventy Incentives Targi Konferencje Seminary Hotele Nocegi