Region narciarski Zugspitze

TOP OF GERMANY
Słońce i rozpromienione twarze
, także wtedy gdy nad doliną unosi się mgła. Nigdzie w Bawarii nie ma tak błekitnego nieba i białego sniegu jak tutaj. Na szczytach wznoszących się nad chmurami, wolność wydaje się bez graniczna a spojrzenie dociera do niemieckich i austriackich Alp oraz Dolomitów i szwajcarskiego pogórza.  

ATRAKCJYJNE KOLEJKI
Na najwyższą góre Niemiec, prosto w snieżny swiat można dotrzeć korzystajac z kolejki ząbatej Zugspitzbahn lub linowej Eibsee-Seilbahn. Nie jest to tylko atrakcja dla amatorów sportów zimowych. Kto dysponuje wolnym czasem może wybrać kompletną podróż wokół Zugspitze.  Z Garmisch-Partenkirchen, Grainau lub z nad jeziora Eibsee dotrą Państwo kolejką zebatą aż na lodowiec. Tutaj na tarasie słonecznym przed restauracją SonnAlpin, mogą Państwo przyglądać się narciarzom i wybrać się na krótki spacer do najwyżej położonego kościoła Niemiec (można tutaj wziaść slub!). Kolejka Gletscherbahn przeniesie Państwa w cztery minuty na szczyt Zugspitze. Mogą tam Państwo podziwiać najpiekniejszy i najdalszy widok na cztery państwa i na ponad 400 szczytów! Duży taras widokowy, Panorama-Lounge 2962 , jak również Gipfelalm.

 

TERRAIN PARK ZUGSPITZE
Funpark na najwyższej górze Niemiec z wydzielonymi trasami przejazdu dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy, zarówno na Kicker-i Railarea, cieszy sie zasłużoną renomą w całej Europie. Po uruchomieniu wszystkich wyciagów od stycznia jest do dyspozycji (nie tylko dla profesjonalistów) prawie trzy hektarowy areal.  

SONNALPIN I GLETSCHERGARTEN
Restauracja SonnAlpin leży w samym sercu ośrodka narciarskiego. Restauracja oferuje na zewnątrz taras słoneczny, a wewnatrz w atmosferze przytulnej chaty góralskiej jest wiele miejsca dla zgłodniałych fanów białego szaleństwa z wielkim apetytem na bawarskie przysmaki. Odpoczynek szczególnego rodzaju oferuje nowy ogród lodowcowy "Gletschergarten". W szklanych rondlach kucharz Akram przygotowuje w swojej Show-kuchni swieże specjały kuchni euro-azjatyckiej. Ta nowa wizualna i kulinarna atrakcja na najwyższej górze Niemiec nadaje nowy wymiar przyjemności uprawiania sportów zimowych.  

 

PANORAMA-LOUNGE 2962 I GIPFELALM
Obie restauracje oferują obok kulinarnych specjałów, również cudowny widok na ponad 400 szczytów. Podczas gdy w Panorama-Lounge 2962 goście mogą się delektować małymi internacjonalnymi przekaskami, w nowej Gipfelalm serwowane są w alpejskiej atmosferze bawarskie specjały, przyrządzane przez doświadczonych kucharzy.  

 

SZCZYT - SIEDEM MIESIECY SNIEGU!
Pod koniec października, kiedy to Królowa Sniegu wyczaruje w górach pierwszy biały puch, rozpoczyna się sezon zimowy na górze Zugspitze. 100 % gwarancja śniegu i to tylko naturalnego, stanowi dodatkowy walor czystej przyjemnosci jaką jest jazda na nartach na tym wyjątkowym, najbardziej wysuniętym na północ lodowcu Alp. Na wysokości między 2.000 a 2.720 metrów, rozpościera sie teren narciarski z dziewiecioma wyciągami. A sześcioosobowa kolejka linowa Sonnenklar, pomniejsza czas poczekiwania na wjazd praktycznie na pare sekund.

 
Eventy Incentives Targi Konferencje Seminary Hotele Nocegi