Region narciarski Garmisch - Classic

ROK 1926
Już od ponad 80 lat szusuja narciarze powyżej Garmisch-Partenkirchen, miejsce rozgrywek mistrzostw Swiata FIS w narciarstwie Alpejskim w roku 2011. Corocznie zjeżdza tutaj „cyrk pucharu swiata” a najlepsi narciarze zjazdowi i slalomu SuperG poskramiają najbardziej wymagającą trase tego olimpijskiego miasta – Kandahar. Rekord trasy leży poniżej dwóch minut. Państwo możecie podejsć do tego nieco łagodniej.

SZCZYTY - NAJWYŻSZE PUNKTY
Słoneczne trasy, zjazdy od łatwych do zaawansowanych. Mają Państwo do wyboru Alpspitze, Kreuzeck lub Hausberg.

REGION ALPSPITZE
Sportowe, słoneczne trasy połączone wyjazdy i zjazdy kolejkami Alpspitz, Hochalm i Kreuzeck. Miejsce startu do lotów na lotni i paralotni. Przyjemne wędrówki zimowe dla całej rodziny.

REGION KREUZECK
Zjazd Kandahar (miejsce rozgrywek PS w narciarstwie alpejskim). Wędrówki na Hochalm i Kreuzalm miejsce lotów na paralotni.

REGION HAUSBERG
Idealne miejsce ćwiczeń dla początkujących i dzieci. Miłe wędrówki na Kreuzeck lub Bayernhaus. Wieczorna jazda na sankach, poprzedzona miła biesiada w Bayernhaus.

WSKAZÓWKI
Rodziny z dziećmi mogą się cieszyć z finalizacji budowy ogródka narciarskiego na Hausbergu
. „Zauberteppich”–czarodziejski dywan, czyli ruchoma taśma zainstalowana bezpośrednio na sniegu, przewozi małych narciarzy. Figury śniegowe, które zachecaja do zabawy na śniegu nie tylko na nartach, uzupełniają postacie z popularnej w Niemczech animowanej bajki dla dzieci „Lummerland”–„Lukas der Lokomotivführer”.

MIEJSCE SPOTKAN
Kawiarenka Kandahar na stacji kolejki Kreuzeckbahn: swieże przekąski, doskonała kawa parzona po włosku, odświeżające napoje, piękny taras słoneczny. Kawiarenka dostepna jest również dla spacerowiczów (można dojechac do niej korzystając z pociągu Zugspitzbahn oraz komunikacji miejskiej).

 

 
Eventy Incentives Targi Konferencje Seminary Hotele Nocegi