Zamek Herrenchiemsee w regionie Rosenheim

Zamek Herrenchiemsee znajduje sie na wyspie jeziora Chiemsee w regionie Rosenheim i Traunstein. Król Bawarii Ludwik II  widział we francuskim Królu Ludwiku XIV uosobienie idealnego monarchy władzy  absolutnej. W nowym zamku Herrenchiemsee zrealizował on długo planowany projekt nowego francuskiego zamku "Versailles". Spośród dwudziestu pokoi przede wszystkim najpiekniejsza jest galeria luster i królewska sypialnia. Park Królewski zaprojektowany przez Carla von Effnera również zawiera motywy z Versailles.

Muzeum króla Ludwika II w nowym zamku Herrenchiemsee przedstawia los i życie Ludwika II gdzie udokumentowane są obrazami, popiersiami, fotografiami i pamiątkami historycznymi. Do zwiedzenia jest także wiele wyrobów rzemiosła. Oprócz wyposażenia z byłego apartamentu królewskiego i Konserwatorium w Monachium Residence wystawione są także plany zamków Neuschwanstein, Linderhof i Herrenchiemsee.

Przyjaźni Króla Ludwika II z Richardem Wagnerem jest poświęcony oddzielny obiekt, w którym są wystawione portrety, karykatury i partytury.

Adres:
Schloss- und Gartenverwaltung Herrenchiemsee
83209 Herrenchiemsee

Otwarcie:
Zamek Herrenchiemsee „Neues Schloss”
od 3. kwietnia do 3. padziernika: 9.00 godz. - 18.00 godz.
od 04.do 31. października: 9.40 godz. - 17.00 godz.
listopad - marzec: 9.40 godz. - 16.00 godz.

Muzeum König Ludwig II:
od 3. kwietnia do padziernika: 9.00 godz. - 18.00 godz.
od 04.do 31. października: 10.00 godz. - 17.45 godz.
listopad - marzec: 10.00 godz. - 16.45 godz.

 

 
Eventy Incentives Targi Konferencje Seminary Hotele Nocegi