Jezioro Ammersee w regionie Landsberg am Lech

Co powiedzielibyście na wycieczkę za miasto? Nad oddalonym od Monachium o 50 km jeziorem Ammersee, trzecim pod względem wielkości jeziorem Bawarii, odnajdziecie wszystko, czego dusza zapragnie. W szczególności w miesiącach letnich można korzystać tu z szerokiej gamy zajęć sportowych, jakie oferują nam pobliskie kluby i szkółki. Czy miałby to być kurs żeglarstwa, surfing, nurkowanie - każdy znajdzie coś dla siebie. Również ci, którzy niechętnie nadwyrężają swoje siły, nie będą narzekać na nudę. Mogą np. opłynąć jezioro na jednym z małych statków regularnie tutaj kursujących. Czystość wody w jeziorze Ammersee to kolejny jego atut, a liczne plaże wokół niego, między innymi przepiękna piaszczysta plaża Riederau w miasteczku Dießen na zachodnim brzegu jeziora, zachęcają do korzystania z kąpieli słonecznych. Przy każdej z plaż można znaleźć miejsce na piknik, punkty gastronomiczne, a czasami małe restauracje.

Jezioro Ammersee otaczają zalesione pagórki morenowe. Można podziwiać je podczas wędrówek, szczególnie przy ładnej pogodzie, którą zawdzięczamy w tym rejonie często wiejącym z południa wiatrom fun.

Gminy i wioski w okolicach jeziora Ammersee mają do zaoferowania wiele atrakcji. Znany w całym rejonie klaszor Andechs, miejsce weekendowych pielgrzymek jest tylko jadną z nich. Przepiękne parki otaczające zabytkowe wille warte są odbytych tu spacerów.

 


mapa

 
Eventy Incentives Targi Konferencje Seminary Hotele Nocegi