Innsbruck: wycieczki, podróże, zwiedzanie

Miasto Innsbruck jest stolicą Tyrolu, kraju turystyki i sportowych atrakcji. Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym odbyły się w Innsbrucku w1933 roku. Innsbruck był także dwukrotnym organizatorem olipiad zimowych, w 1964 i 1976 roku. W roku 2008 zawitały do Innsbrucku również Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Miasto to leży na wysokości 547 m n.p.m. w dolinie rzeki Inn. Rozwój swój  zawdzięcza dobremu położeniu w regionie Przełęczy Brennera, która była i jest najkrótszą trasą łączącą Europę Półnącną z Włochami. Te atuty odkryto już w XII wieku i Innsbruck stał się miejscem postoju i odpoczynku dla podróżnych. XV wiek, to lata świetności  Innsbrucku, pod panowaniem cesarza Maksymiliana I Habsburga.

Średniowieczny układu urbanistyczny Innsbrucku zachował się mimo wielu nalotów w czasie II wojny światowej. Ocalał również zamek cesarski Hofburg, założony przez Maksymiliana I, z oryginalnym umeblowaniem i wyposażeniem pokoi. Funtarorem Zamku Ambras jednego z najważniejszych zabytków był arcyksiąże Ferdynand II. Zwiedzania wart jest  również kościół dworski z nagrobkiem cesarza Maksymiliana I i katedra św. Jakuba z grobowcem Maksymiliana III.

Alpenzoo jest ogrodem zoologicznym o najwyższym położeniu n.p.m.(727m) w Europie, dzieki czemu jest też jedną  z największych  wspólczesnych atrakcji Innsbrucku. Historię ze sportem łączy Goldenes Dachl czyli Złoty Dach, symbol miasta. Dach zdobiony płytkami złota pokrywa wysoki wykusz w dawnej siedzibie władców Tyrolu. W loży, tej zasiadał cesarz Maksymilian, by obserwować turnieje rycerskie. Teraz w kamienicy znajduje się Muzeum Olimpijskie.  
                                                      

 
Eventy Incentives Targi Konferencje Seminary Hotele Nocegi